Yağmur, Dostluk, Kitap, Orman Kelimeleri İle İlgili Hikaye

 

Yağmur, Dostluk, Kitap, Orman Kelimeleri İle İlgili Hikaye


İstanbul’da ormana yakın bir semtte oturuyorduk. Büyük babam bu hafta sonu ormana gitmeye ne dersin Melisa dediğinde Allah derim büyük babacığım dedim. Çünkü ormana gitmeyi, orada doğa ile iç içe olmayı, kitap okumayı, yürüyüş yapmayı ve orman meyveleri yemeyi çok seviyordum. Hafta sonu geldi ve dedemin küçük kamyoneti ile ormana vardık. Orman yemyeşildi.


 İstanbul Belediye’sinin bu yıl diktirdiği küçük çam ağaçları harika görünüyordu. Hemen yere getirdiğimiz kilimi serdik. Dedem de o arada bana bakkaldan aldığı bisküvi, çikolata ve kuruyemişlerin paketini açmaya başladı. Dedemin yanına yaklaştım ve ona dayanarak kitap okumaya başladım. Daha sonra dedemin getirdiği şeylerden yemeye başladık. Hem yedik, hem sohbet ettik. Dedem biraz orman meyveleri bulalım dedi. Ben de olur dedim. Birlikte ormanın yukarı tepelerine çıktık ve o sırada şiddetli bir yağmur başladı. Bir aynadan şimşek çakıyor bir yandan fırtına bizi çok korkutmuştu. Hemen dedeme sarıldım. Dedem korkma kızım dedi. 


Ceketini çıkarıp bana verdi. Hemen kamyonetimizin içine girdik ve yağmurun durmasını bekledik. Yarım saat sonra duran yağmur sonrası rahatlamıştık. Kamyonetten dışarı çıktık ve orman mis gibi kokuyordu. Toprak bir başka güzel kokmaya başlamıştı yağmur yağınca.  Biraz daha ormanda kaldık ve daha sonra kamyonete binip eve vardık. Harika bir gün geçmişti. Daha sonra yatağıma uzandım ve en iyi dostum olan kitaplarla baş başa kaldım.

0 Comments:

Yorum Gönder

Deneme