Dijital Oyunlara Mı Sokak Oyunlarına Mı Daha Fazla Vakit Ayırıyorsunuz? Neden?

 

Dijital Oyunlara Mı Sokak Oyunlarına Mı Daha Fazla  Vakit Ayırıyorsunuz? Neden?


Oyun oynamak çocukların en büyük zevklerinden ve mutluluklarından biridir. Çünkü çocuklar oyunlar sayesinde gelişir, büyür, öğrenir. Oyunlar çocuğu gerçek yaşama hazırlar. Dijital oyunlar mı sokak oyunları mı sorusuna gelecek olursak ben genel olarak sokak oyunlarına daha fazla vakit ayırıyorum. Çünkü sokakta arkadaşlarımızla oynamak, yüz yüze iletişim kurmak, kimi zaman öfkelenip arkadaşımızla aramızın bozulması kimi zaman ise sarılarak barışmak, birlikte sorumluluk almak, kimi, zaman bireysel sorumluluk almak gibi güzel duygular yaşatır sokak oyunları.


 Ailem asosyal biri olmamam için beni dijital oyunlardan uzak tutmaktadır. Önceleri günde bir saat  dijital oyunları oynuyordum fakat  zaman la bu bir saat beni tatmin etmemeye başladı. Yani artık bağımlı olmaya başlamıştım. Her geçen gün daha fazla dijital oyunları Oynamak istedim. Bu defa da ailem buna izin vermedi ve ben artık daha öfkeli biri haline ve daha bağımlı biri haline geldim. Herkese bağırıyor, çağırıyordum ve öfkeme yenik düşüyordum. Bunun sonunda da ailemle bir akşam oturup konuştuk ve dijital oyunların bende ne gibi sorunlara yol açtığı konuşuldu. Dijital oyunları ne kadar fazla oynarsan oyna sürekli fazla puan kazanmak gerekiyor ve bunun da sonu gelmiyor. Çünkü beni esiri etmişti  bu oyunlar ve ben de bundan kurtuldum ve bir daha dijital oyunları oynamadım. Sokak oyunlarına başladım arkadaşlarımla. Açık havada oyunlar oynamak, arkadaşlarımla birlikte vakit geçirmek, birbirimize yeri geldiği zaman yardım etmek daha eğlenceli oluyor. Çünkü sokak oyunları daha gerçekçi ve bizi hayata daha güzel hazırlayan oyunlardır. 


Sokak oyunları beni daha sosyal ve daha üretken , mutlu ve verimli bir insan yaptı. Kazanmak, kaybetmek gibi duygular sokak oyunlarında daha gerçekçidir. Yorulduğumuz zaman herkes evine gidiyor ve güzelce dinlenebiliyor. Oysa dijital oyunların sonu gelmiyor ve bir de üstüne sağlık sorunları başlıyor kişide. Sokakta oynamak, doğanın içinde olmak, temiz hava almak insana daha iyi geliyor. Bunun için sokak oyunları benim en büyük zevkimdir ve sokak oyunlarına daha fazla vakit ayırıyorum.

0 Comments:

Yorum Gönder

Deneme