İletişim Formu

Ormansız Yurt Vatan Değildir Sözü İle İlgili Kompozisyon Yazınız .


Ormansız Yurt Vatan Değildir Sözü  İle İlgili Kompozisyon Yazınız .

Ormanlar biz canlıların en önemli yaşam kaynağıdır . Ormanlarda  birçok canlı yaşamını sürdürür . Ormanlar olmasa canlı yaşamı bu durumdan olumsuz etkilenir . Düşünün ki ağaçlar yok , yeşil alanlar yok  , temiz hava yok . İşte tüm bu olumsuz  durumlar  olduğu  sürece doğada yaşayan  tüm canlılar ve biz insanlar da bundan olumsuz etkileniriz . Ormanlar bizim için temiz oksijen kaynaklarıdır . Ormanlar yağış miktarını artırır ,  insanlar için aynı zamanda yakacak ve hammadde kaynağıdır .

Doğal afetlerden biri olan erozyonu da yine ormanlar engeller , yer altı sularının zenginleşmesini sağlar , çevremizi daha güzel yapar , dünyaya estetik bir görünüm sağlar , ülke savunmasında çok önemli bir yere sahiptir , aynı zamanda insanların piknik amacı ile gittiği , gezme ve dinlenme yerlerdir . Yani bizim vatanımız , yurdumuz bizim ormanlarımızdır . Bunun için ormanlarımıza her zaman daha çok ağaç dikmeliyiz , ormanlara atıklarımız bırakmamalıyız .Orman yangınlarının olmaması için gerekli önlemleri almalıyız . Ormanlardaki genç ağaçları kesmemeliyiz . Evimizi nasıl ki temiz ve düzenli tutuyorsak ormanlarımızı da bu şekilde temiz ve düzenli  tutmalıyız .Yeşil alanlarımızı çoğaltmalıyız . Ormanlar çevrenin de havanın da temiz olmasını sağlar . Ormanlar bizim  değerlerimizdir . Bunun için ülkemizdeki ormanları korumalıyız . Ormanları korumak için her şeyden önce bilinçli insan , bilinçli vatandaş olmalıyız .  

Öğretmenler  okulda , aileler evde çocuklara ormanları koruma bilinci vermelidir .Vatanımız neyse ormanlar da bizim için odur . Ormanlara yapılan yatırımlar yurdumuza yapılan yatırım demektir. Bunun için ormanları çok sevelim ve onlara sahip çıkalım .

2 Yorum

Yorumlarınızı yorumlama biçimini 'Anonim' seçerek isim, mail, adresi vb. yazmak ile uğraşmadan kolayca yayınlayabilirsiniz. Küçük bir teşekkürün bile bizim için çok önemli ve değerli olduğunu unutmayın. 

  1. Teşekkürler Türkçe ödevimi tamamlamam da katkıda bulundunuz.

    YanıtlaSil
  2. Sağol canım 😍 ödevimi yaptım

    YanıtlaSil