Hayaller hayat baharının kelebekleridir konusu ile ilgili bir kompozisyon yazınız - Ders Türkçe

Aradığın Konuyu Yaz!

Beğenilen Yazılar

Hayaller hayat baharının kelebekleridir konusu ile ilgili bir kompozisyon yazınız

    0
Hayaller hayat baharının kelebekleridir konusu ile ilgili bir kompozisyon yazınız

Kelebekler baharın gelmesi ile rengarenk görüntüleri ile çiçeklerin, ağaçların arasında dolaşır ve insanların gönlüne neşe katar . Kelebekleri izlerken yaşamın ve tabiatın ne kadar güzel olduğunu fark ederiz ve içimiz yaşama sevinci ile dolup taşar .

Hayaller de insanların yaşama tutunması , geleceğe umutla bakması için tıpkı kelebekler gibi içimize umut şarkıları fısıldar . Şairin dediği gibi "İnsan alemde hayal ettiği müddetçe yaşar" . Hayallerimizden vaz geçtiğimiz zaman yaşama sevincimizi kaybederiz , yaşayan bir ölüden farkımız kalmaz. Ama şunu da unutmamak gerekir ki hayal kurarken çok da uçlarda yaşamamak gerekir . Çünkü böyle bir durumda hayal kırıklığının acısı  da çok yoğun olur . Bu sebeple hayal kurmaktan caz geçmemeliyiz ama hayal dünyasında da yaşamamalıyız . Hayallerimizin peşinde koşarken zaman zaman tökezleyebiliriz ama olsun yine de koşmayı bırakmamak gerekir . Nasıl ki elimizde ki bardak kırıldı diye su içmekten vaz geçemiyorsak başarısız olduk diye de hayallerimizden vaz geçmemeliyiz .

Özellikle hayatımızın baharında yani gençken hayallerimize sımsıkı sarılmalı ve bir kelebeğin dünyayı güzelleştirdiği gibi hayallerimizin peşinde koşarak yaşamımızı güzelleştirmeliyiz .
Hiç yorum yok:
Write yorum

YORUMLARINIZI YORUMLAMA BİÇİMİNİ "ANONİM" SEÇEREK İSİM, MAİL ADRESİ VB. YAZMAK İLE UĞRAŞMADAN KOLAYCA YAYINLAYABİLİRSİNİZ. KÜÇÜK BİR TEŞEKKÜRÜN BİLE BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ VE DEĞERLİ OLDUĞUNU UNUTMAYIN...

© 2014 Ders Türkçe. Designed by Kompozisyon Örnekleri
Powered by Blogger.