Okul İle İlgili Anlamlı Sözler

 Okul İle İlgili Anlamlı Sözler


Okullar çocukların hem arkadaşları ile birlikte olduğu hem de eğitim gördüğü yuvalardır. Çocuklarımıza küçük yaşlarda okul sevgisi aşılamalıyız ve onların nitelikli öğretmenler ve iyi okullarda okuması için elimizden gelen her türlü fedakarlığı yapmalıyız.


Okul ile ilgili sözler şunlardır:

“Çocuklarımızın ayaklarına gösterdiğimiz özen ve bakımı kafalarına göstermiyoruz. Ayaklarına uygun olsun diye pabuçlarını ısmarlama yaptırıyoruz acaba kafalarına uygun okulları ne zaman yaptıracağız?”  Claparade.

“Bence okullarda yapılan en büyük yanlış, çocukları korkuyla motive ederek bir şey öğretmeye çalışmaktır. Not alma korkusu, sınıfta kalma korkusu gibi. Bir konuyu ilgi duyarak öğrenmek ile, korku ile bir şeyi öğrenmek arasında, nükleer bir patlama ile bir kıvılcım kadar fark vardır.” Stanley Kubrick.

“Okulun amacı; her zaman delikanlıyı okuldan bir uzman olarak değil, uyumlu bir kişilik olarak çıkarmaktır.” Albert  Einstein.

“Okulların asıl amacı çocuklara hayal edebilmeyi, sorgulamayı ve anlamayı öğretmek olmalıdır. Ezberlemek ve korkutmak değil.” Sebuhi Quluzade

“Bir okul fazla yapın, bir hapishane eksiltmiş olursunuz.”  Victor Hugo

“Halkı eğitmenin üç yolu vardır: Okul, okul ve yine okul.” Lev Tolstoy

“Disiplin olmadan okul susuz bir değirmen gibidir.” Jan Amos Comenius

“Okul hayata hazırlanış değil, hayatın kendisidir.” F.Chatelain

“Okul sayesinde, okulun vereceği ilim ve fen sayesindedir ki, Türk milleti, Türk sanatı, Türk iktisadiyyatı, Türk şiir ve edebiyatı bu güzelliklerle gelişir.” Atatürk

“Okulları olan bir milletin istikbali emniyettedir.”  Otto von Bismarck.

“Ekmekten sonra eğitim, bir milletin en büyük ihtiyacı.”  Paul Richer.

“Okul için her şey yapabilirsiniz eğer okulun bir kitaplığı yoksa hiç bir şey yapmamış olursunuz.” Juley Ferry0 Comments:

Yorum Gönder

Deneme