“Güzel Gören , Güzel Düşünür, Güzel Düşünen Hayattan Zevk Alır.” Sözü İle İlgili Kompozisyon

 “Güzel Gören, Güzel Düşünür, Güzel Düşünen Hayattan Zevk Alır.” Sözü İle İlgili Kompozisyon
Bir şeyi güzel ya da çirkin diye nitelendirmek kişinin bakış açısı ile ilgilidir. Onun için bir olay hakkında yorum yapacağımız zaman ilk olarak bakış açılarımızı değiştirmemiz gerekir. Yani hemen ön yargılı olmamak gerekir, güzel düşünmek ve iyi niyetli olmak gerekir. İnsan bir olaya olumlu baktığı zaman yani güzel düşündüğü zaman kendini boş yere strese sokmamış olur. 

Güzel düşündüğümüz zaman da hayattan zevk almaya başlarız. İnsanlara, hayvanlara güzel bakmak gerekir. Kimsede kusur bulmamak gerekir. Kusur gören gözlerimizi kör ettiğimiz zaman işte o zaman mutlu oluruz ve kendimize yöneliriz. İnsanların iyi özelliklerine odaklanmalıyız. Onların yanlışlarını hoş görmeli ve en ufak bir yanlışta bir kişiyi etiketlememeliyiz. İnsan güzel düşündüğü zaman, kalbini tüm sinsi düşüncelerden arındırdığı zaman daha hayat dolu olur ve kendini daha zinde hisseder. Güzel gören insan bir süre sonra güzel yani olumlu düşünmeye başlar. 

Hayata olumlu yönden bakmak,  şer gibi görünen şeylerin ardında bir hayır olduğunu görmek kişiyi motive eder ve olumsuz olaylara karşı bile kişinin daha dirençli olmasını sağlar. Böyle olduğu zaman da kişi daha sağlam adımlarla hayatına mutlu bir şekilde devam eder ve hayattan zevk alır. En ufak bir olumsuzlukta da hemen yıkılmaz.

 

0 Comments:

Yorum Gönder

Deneme