Peygamber Efendimize Mektup

 Peygamber Efendimize Mektup Yazınız.
Alemlere rahmet olarak gönderilmiş olan ve sonra da bu dünyaya veda etmiş, ümmeti için daima dua etmiş Sevgili Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed Mustafa!

Efendim. Sen ki bu dünyaya son Peygamber olarak gönderildin. İnsanlara Müslümanlığı yaymak için önüne çıkan türlü engeller karşısında pes etmedin. Allah’ın emirlerini yaymak, bu emirleri insanlara öğretmek, kardeşliği, barışı  insanlar arasında yaygınlaştırmak için yıllarını verdin. Sana kötülük edenlere, senin önüne engeller koyana ve sana türlü türlü eziyet edenlere karşı bile bağışlayıcı oldun. Çünkü sen merhamet sahibi, hoşgörü sahibi bir Peygamberdin. Seni görmedik ama senin sözlerine bağlandık Sevgili Peygamberim. Senin insanlığa örnek olan yaşayışına, davranışlarına, sabrına ve azmine hayran kaldık efendim.

Sevgili Peygamberim!

Seninle bu dünyada yüz yüze gelemedik ama kalplerimizde hep sen varsın. Nerede bir gül görsem ve o gülün kokusunu içime çeksem senin kokunu içime çekiyor gibi oluyorum ve  duygulanıyorum ama aynı zamanda içimde bir mutluluk, biraz hüzün biraz da özlem oluyor efendim. Sen ki insanlığa inmiş olan bir nurdun. Sen ki bizi kendine hasret koyan gül kokulu Peygamberdin. Yetimlerin, öksüzlerin yardımcısı, zalimlerin düşmanıydın sevgili Peygamberim. Zalimler seni sevmezdi bilirlerdi ki ellerindeki güç gidecek ve sen onların tahtını yerle bir edeceksin, insanlığı yayacaksın dünyaya, sevgiyi, barışı, affetmeyi. Onlar, o zalimler ise nefislerine yenik düştü ve sana karşı geldi. Sana karşı durmadan kötülük etmeye devam ettiler. Sen ise yılmadın, yenilmedin Efendimiz. Bizler senin gibi bir Peygamberin ümmeti olduğumuz için çok mutluyuz.  Güzel ahlakın sembolüydün sen . Seni yeryüzünde görmüş olan biri olmak isterdim. Seni görmek, seninle konuşmak, senin himayene girip Müslümanlığı yaymak için elimden gelen her türlü fedakarlığı yapmak isterdim ve bugün sen bu dünyada olmasan bile ben iyi bir Müslüman olmak için elimden geleni yapacağım efendim. Merhametli olacağım, insanlara karşı ön yargılı olmayacağım, hiçbir canlının canını yakmayacağım, adaletsizlik karşısında susan dilsiz bir şeytan olmayacağım Sevgili Muhammed’im, sevgili alemlerin sevgilisi efendim.

Sevgili Peygamberim!

Senin gibi dürüst insan olmak için çaba göstereceğim. Bulduğumla yetinip aç gözlü olmayacağım. İnsanlara  tepeden bakan kibirli kimselerden olmayacağım inşallah. Nerede bir yardıma muhtaç olan varsa imkanlarım doğrultusunda ona yardımcı olacağım. Çocukları çok seveceğim, yaşlılara yardımcı olacağım, hem bedenen, hem de kalben temiz bir Müslüman olmak için elimden geleni yapmaya çalışacağım efendim.

Bizler günahı çok olan insanlarız. Bizlere ahirette destek ol efendim. Yüce Allah'ın da izni ile bizlere şefaatçi ol efendim.

 

0 Comments:

Yorum Gönder

Deneme