İletişim Formu

Ülkelerin Kalkınmasında Para Önemlidir Konulu Münazara Yazınız .


Ülkelerin Kalkınmasında Para  Önemlidir Konulu Münazara Yazınız .

Ülkelerin kurulduğu coğrafi yapı  çok önemlidir . Bir ülke  yer altı ve yer üstü kaynaklar bakımından zengin bir coğrafyada kurulmuş ise  avantajlı olur . Bir ülkenin kalkınmasında en önemli etken paradır , zenginliktir , güçtür . Çünkü parası olan , zengin ülkeler her açıdan gelişmeye daha çok açıktır .

Parası çok ülkelerin insanları eğitimden nasibini almamış bile olsa o ülkeye dışarıdan beyin göçü gelir . Dışarıdan gelen eğitimli insanlar bu eğitimsiz ülkeyi daha da zenginleştirir ve böylece  o ülke de gelişmiş olur . Parası olmayan ülkelerde ne kadar iyi eğitim verilirse verilsin oradaki bilim insanlarına hak ettiği değer verilmiyorsa o  bilim insanları ülkelerinde yaşamaz ve kendilerine her açıdan refah sağlayacak olan zengin ülkelere giderler . Bunun  için ülkelerin kalkınmasında en önemli  etken paradır.  Çünkü para olursa eğitim gelişir ve insanlar para sayesinde eğitimin olanaklarından faydalanır .

Örneğin  ; bilgisayar , tablet,  okuldaki eşyalar vb.  hepsi para ile alınır . Para olmasa  ülkeler kalkınmaz . Bunun için her zaman ilk olarak para önemlidir diyebiliriz .

6 Yorum

Yorumlarınızı yorumlama biçimini 'Anonim' seçerek isim, mail, adresi vb. yazmak ile uğraşmadan kolayca yayınlayabilirsiniz. Küçük bir teşekkürün bile bizim için çok önemli ve değerli olduğunu unutmayın. 

 1. çok güzel sağol sayende kazanırız belkide

  YanıtlaSil
 2. mükemel çok teşekürler

  YanıtlaSil
 3. Çok teşekkürler beğendiyseniz ne mutlu bize.

  YanıtlaSil
 4. Ellerine sağlık çok güzel olmuş inşallah kazanırım 🤔🤔☺️☺️

  YanıtlaSil
 5. Çok güzel olmuş 😉🙂🙂

  YanıtlaSil
 6. rakiplerime kolaylık sağlıyorsunuz yaa

  YanıtlaSil