İletişim Formu

İnsan Hayatında Aile Önemli Midir? Niçin? Düşüncelerinizi Kompozisyon Biçiminde Yazınız.


İnsan Hayatında Aile Önemli Midir?  Niçin?  Düşüncelerinizi Kompozisyon  Biçiminde Yazınız.

Toplumların temel yapı taşını oluşturan en önemli  unsur ailedir . Anne , baba ve çocuklardan oluşan aile şekli çekirdek aile  günümüzde daha yaygın olan aile tipidir . İnsan yaşamında ailenin çok önemli bir yeri vardır . Çünkü  bizler ilk eğitimi  aile içinde alırız . Ailede aldığımız eğitimi ise okulda tamamlamaya çalışırız .

Ailemiz bizim her şeyimizdir . Bizi koşulsuz seven , bizim her anımızda  yanımızda olan , bize maddi  ve manevi destek sağlayan  kişiler her zaman bizim ailemiz olur . Çünkü onlar bizleri canlarından bile çok sever . Onun için ailelerimizi çok sevmeliyiz ve her zaman onlara yaraşır  bir evlat olmaya çalışmalıyız .  Sağlıklı nesillerin oluşmasının temeli sağlıklı aile kurumlarında atılır . Bunun için  toplum olarak aile bizde kutsal sayılır .  Aile topluma örnek olmalıdır . Aile içindeki ebeveynler çocuklarına olumlu örnek olmalıdır . Çünkü toplum içine girecek olan çocuk ailede ne öğrendiyse  o şekilde davranışlar sergileyecektir . Bunun için aile yapısının temelinin çok sağlam atılması gerekir . 

Daha iyi bir millet olmak için aile kurumlarına her zaman önem verilmelidir . Anne ve baba, çocuklar, ve bir birlerine saygılı davranmalı ve en ufak şeylerde sorun çıkartıp aile birliği bozulmaya çalışılmamalıdır .

2 Yorum

Yorumlarınızı yorumlama biçimini 'Anonim' seçerek isim, mail, adresi vb. yazmak ile uğraşmadan kolayca yayınlayabilirsiniz. Küçük bir teşekkürün bile bizim için çok önemli ve değerli olduğunu unutmayın. 

  1. Kompozisyonlarınız çok güzel herzaman buradan okuyarak sınavı giriyorum ve en az 95 alıyorum çok teşekkürker:)

    YanıtlaSil