‘’Atatürk’ün Musiki Hayatın Neşesi, Ruhu, Sevinci ve Her Şeyidir.’’ Sözü İle İlgili Kompozisyon Yazınız. - Ders Türkçe

Popüler Yayınlar

‘’Atatürk’ün Musiki Hayatın Neşesi, Ruhu, Sevinci ve Her Şeyidir.’’ Sözü İle İlgili Kompozisyon Yazınız.

    0

‘’Atatürk’ün Musiki Hayatın  Neşesi, Ruhu,  Sevinci ve Her Şeyidir.’’  Sözü İle İlgili  Kompozisyon Yazınız.

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk  sanata ve sanatçıya çok önem vermiştir . Her türlü sanata açık olmuştur ve sanatın önemi ile ilgili şu sözü söylemiştir :  ‘’Sanattan yoksun bir milletin hayat damarlarından biri kopmuş demektir.’’  Birçok sanat dalı vardır . Bunlardan biri de musikidir . Müziğin olduğu yerde hayat vardır , ruh vardır , canlılık vardır .

Çünkü insanlar dinlediği türküler ile, şarkılar ile, Türk sanat müziği eserleri ile uzaklara dalıp gider . Çünkü o müziklerin içinde yaşanmışlıklar, pişmanlıklar, hayaller, hayal kırıklıkları, özlemler, terk edilmişlikler, ayrılıklar, ölümler  vb. vardır. Dolayısı ile müzik hayatımızın her anında olmalıdır . Müzik ruhun gıdasıdır.   İnsan bazen çok sıkılabilir, kendini kötü hissedebilir . İşte o anlarda sevdiği müzikleri açtığı zaman ne derdi kalır ne tasası . Çünkü müzik o kişiye bunları unutturur . Müzik demek hayatı yaşamak , hayatın coşkusunu çıkarabilmek demektir . Müzik insanları bir araya getiren , duyguları bir araya getiren çok önemli bir sanattır .  Bunun için çocuklarımızı da küçük yaşta ,ilgileri ve yetenekleri varsa  bir müzik dalına yönlendirmeliyiz .

Kiminin sesi çok güzel olur, kimi çok güzel bağlama çalar, keman çalar ve hayatımıza güzellikler katar. Bunun için müzik bizim can damarımızdır, neşemiz ve yaşamaya tutku ile bağlanışımızdır .
Hiç yorum yok:
Write yorum

YORUMLARINIZI YORUMLAMA BİÇİMİNİ "ANONİM" SEÇEREK İSİM, MAİL ADRESİ VB. YAZMAK İLE UĞRAŞMADAN KOLAYCA YAYINLAYABİLİRSİNİZ. KÜÇÜK BİR TEŞEKKÜRÜN BİLE BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ VE DEĞERLİ OLDUĞUNU UNUTMAYIN...

© 2014 Ders Türkçe. Designed by Bloggertheme9
Powered by Blogger.