Mustafa Kemal Atatürk İle Mektup Arkadaşı Olduğunuzu Düşünerek Ona Göndereceğiniz Bir Mektup Yazınız.

 Mustafa Kemal Atatürk İle  Mektup Arkadaşı Olduğunuzu Düşünerek Ona Göndereceğiniz Bir Mektup Yazınız.


 Büyük Türk Milleti’nin  her zaman yanında olan, Milli Mücadeleyi başarı ile sonlandırmış olup yaptığı yeniliklere doymayan ve kalkınmaya ve ilerlemeye durmadan devam eden  milletin kıymetli evladı saygıdeğer insan , baş komutan Mustafa Kemal’im!


 Şu anda Sivas’ın bir dağ köyünden yazıyorum sana bu mektubu Paşam.

Sevgili Atam!


Köyümüz küçük ve bir o kadarda şirin bir köydür. Şu anda köyümde sonbahar mevsiminin yağmurları var. Nazlı nazlı yağıyor yağmurlar. Ben de küçük evimizin sobalı odasından dışarıyı seyrederek sana bu mektubu yazıyorum. Anam sobaya odun atıyor, sobanın fırınında patatesler pişiyor, kardeşlerim birbiri ile kavgaya başlamış bile. Onlara bakarak gülümsüyor ve sana olan mektubu yazmaya devam ediyorum.

 

Büyük komutan, büyük lider, Mustafa Kemal Atatürk’üm!


Vatanı için her türlü  zorluklara göğüs germiş kahraman bir insansın sen. Yılmamış, yenilmemiş bir azmin simgesi oldun bende.  Liderliğin ile, aydınlık yollar açtın bize, karanlığa giden yolda yeni umutlar oldun bize. Bugün Türkiye Cumhuriyeti varsa, özgür ve bağımsızsa  bu senin ve kahraman askerlerimizin sayesindedir. Ordu yok dediler, kurulur dedin, para yok dediler bulunur dedin. Ülkemiz  yok olmasın diye, düşman;  topraklarımıza göz koymasın bizi yakıp yok etmesin diye çalıştın sen hep. Ülkeni her alanda geliştirmeye çalıştın. Sadece askeri alanda güçlü olmak yetmezdi senin için.


 Eğitim işlerine çok önem verdin. Eğitimle olur her şey dedin ve bunun için de geçtin kara tahtanın başına. İlk başöğretmenimiz oldun Gazi Mustafa Kemal’im. Dayanışmanın olduğu yerde kimse yıkamadı, yok edemedi bizi Paşam. Yine, yeniden diyerek koyuldunuz yola. Sonunda ölüm dahi olsa korkmadınız vatan için çarpışmaktan. Ben de Salik Bozuk gibi seni görmeyi çok isterdim. Senin sınıf arkadaşın, yaverin  olmak isterdim ama kısmette mektup arkadaşı olmak varmış be Paşam.


Sevgili Mustafa Kemal Paşam!

Nasıl bu kadar çalışkan olabiliyorsun? Hem çalışkan, hem ileri görüşlü, hem aydın ve daha sayamadığım birçok  güzel vasıflar. Senin gibi bir insanla aynı memlekette yaşadığım için kendimle gurur duyuyorum. İyi ki başka milletin çocuğu değilsin. İyi ki bizimsin ve bizim olmaya da devam edeceksin. Ben ve tüm arkadaşlarım seni çok seviyoruz. Sana çok şey borçluyuz. Sana olan sevgimiz asla azalmayacak, saygımız daim olacak. Senin ilke ve inkılaplarına sadık kalacağım. Sınıf arkadaşlarım ile birlikte ülkemizi her alanda geliştirmek için mücadele edeceğiz.
Şimdi babam çağırıyor beni Paşam. Dışarıda beni bekleyen çok sayıda koyunlarımız var. Onları otlatmam gerekiyor. Köylüyüm ve köylü olduğum için de çok mutluyum. Sen hep dersin zaten: “ Köylü milletin efendisidir.” İşte bu söze layık olmak için çok çalışacağım, hayvancılıkta, çiftçilikte ülkemi en iyi yerlere getirmek için çok emek edeceğim. Ben bu işlerle uğraşmayı çok seviyorum. Hem okuyacağım hem de sevdiğim işi kendi vatan topraklarımda özgürce yapacağım. Mektubuma son verirken sizlere selam eder, ellerinizden öperim kıymetli mektup arkadaşım Gazi Mustafa Kemal Paşa.

0 Comments:

Yorum Gönder

Deneme