Sizce Mutlu Olmak Mı Yoksa Çok Zengin Olmak Mı Hayatta Daha Önemlidir? Neden?

 Sizce  Mutlu Olmak Mı Yoksa Çok Zengin Olmak Mı Hayatta Daha Önemlidir? Neden?


Mutlu olmak, zengin olmak, hem mutlu olup hem zengin olmak, sadece zengin olmak, zengin olmayıp mutlu olmak gibi çok sayıda farklı durumlarda olan insanlar vardır. Mutlu olmak mı zengin olmak mı diye bir seçim yapmak zorunda kalsaydım elbette zenginliği değil mutluluğu tercih ederdim. Çünkü insanın mutlu olması zaten zengin olması demektir, zaten huzurlu olması demektir.


 Çok sayıda zengin insan vardır ama mutluluğu bir türlü yakalayamamıştır. Çünkü o kadar çok malı mülkü vardır ki bunların her birini düşünerek başını ağrıtır ve bir süre sonra kendini yorgun ve bitkin hissetmeye başlar. Oysa mutlu insanın çok fazla malı yoktur kendine yetecek kadar olanı vardır ve kafasını ağrıtan başka bir şey de yoktur. İşte bunun için her şeyden önce mutlu olmak çok ama çok önemlidir. Yeter ki sağlık olsun, yeter ki huzur olsun her şey güzel ve anlamlı olur ve insan yaşama daha da dört elle sarılarak yaşamdan zevk almaya devam eder.


 Mutluluk mu zenginlik mi diye seçim yapmak zorunda olmasaydık şunu söylerdim. Hem  zengin olmak, hem mutlu olmak hem de cömert olmak isterdim. Bu üçü bir arada olunca hem kendimi mutlu ederdim hem de muhtaç olan insanlara mutluluk saçardım ve onların da mutlu olmasını sağlardım.

0 Comments:

Yorum Gönder

Deneme