Tatil, Kitap, İyilik, Yemek Kelimeleri İle İlgili Hikaye

 

Tatil, Kitap, İyilik, Yemek Kelimeleri İle İlgili Hikaye

 

Yarıyıl tatili yaklaştığı için çok seviniyordum. Yazılılar bitmiş ve güzel bir dönem  geçmişti. Artık yeme, içme, eğlenme, dinlenme ve bol bol kitap okuma zamanıydı. Birinci dönem çok çalışmıştım ve karnem de çok iyi gelmişti. Tatilde dinleneceğimi bildiğim için durmadan çalışmıştım. Şimdi de güzel bir yarıyıl tatilini hak etmiştim. Biz Bursa’da yaşadığımız için bu tatilde Uludağ’a kayak yapmaya gidecektik. Kayak alanına yakın olduğumuz için de çok şanslıydık.

 

Annem akşamdan kıyafetlerimizi hazırladı ve ailece Uludağ’a vardık. Orası  buz gibiydi. Hemen kayak yapmaya başladık. Yukarıdan aşağıya hızla iniyordum ve kaymak müthiş eğlenceli oluyordu. Annemin dışında herkes güzel kaymıştı. Annem arada bir pat diye düşüyor ve hepimizi kahkahaya boğuyordu.  Öğle arası kaymaya mola verdik ve otelin yemek bölümüne geçtik ve orada güzel bir yemek yedik. Daha sonra dışarı çıktık ve tekrar kaymaya başladık. Uludağ’a yeni gelen insanlar da vardı ve kaymaya başlamıştı. Acemi oldukları çok belli oluyordu. Benim yaşlarımda olan bir kız çocuğu da vardı. on iki yaşında olan. O kaymaya çalışıyordu, yeni öğreniyordu ama sürekli düşüyordu.

 

 O küçük kıza babam yardım etti ve onun da kaymasını sağladı. Ayrıca ona nasıl kayacağını da öğretti. Babam küçük kıza iyilik ettiği için annem de çok mutlu olduk. Daha sonra kaldığımız yerden eğlenceye devam ettik. Akşam eve vardığımızda ise Momo adlı kitabı okumaya başladım ve uykum geldiği esnada kitaba ara verip mis gibi uykuya daldım.

0 Comments:

Yorum Gönder

Deneme