Yuva, Tehlike, Orman, Ağaç Kelimeleri İle İlgili Hikaye

 

Yuva, Tehlike, Orman, Ağaç Kelimeleri İle İlgili Hikaye

 

Anne kuş yakın zamanda doğum yapmıştı. İki tane yavru kuş dünyaya getirmişti. Onlara yiyecek bulmak için ormana çıkmıştı. Yavru kuşlar ağaçtaki yuvalarında rahatça uyuyorlar, sıcacık yuvalarında annelerini bekliyorlardı. Anne kuşun iki tane yavrusu vardı. Baba kuş çok önceleri hayatını kaybetmişti. Yavru kuşlar aralarında konuşmaya başladılar.

 

Annem de geç kaldı nerede kaldı acaba dediler. O sırada annelerinin sesi geldi. Geldim işte canım yavrularım endişe etmeyin, buradayım dedi. Anneleri ağzında getirdiği  yiyecekleri hemen yavrularına yedirdi ve onların karnını doyurdu. Karnı doyan yavru kuşlar hemen uykuya daldı. Anne kuş da tam uykuya dalacaktı ki dışarıdan bir hışırtı sesi geldi. Anne kuş ve yavrularının yuvası tehlike altındaydı. Kim yuvaya doğru geliyordu. Anne kuş hemen yuvanın delikli yerinden gelen canlının kim olduğunu anladı. Yavru kuşların kokusunu alan kocaman bir yılan yuvayı dağıtmaya geliyordu. Anne kuş bir şeyler yapmalıydı. Yoksa yavruları ve kendi ölebilirdi.

 

 Yanlarına yaklaşan yılan çok zehirli bir yılandı. Yılan tam yuvaya doğru yaklaşmışken anne kuş  hemen yavrularını yuvadan çıkardı ve onları  ağzında tutarak göklere süzüldü. Yılan onlara bir şey yapamadı. Umduğunu bulamayan yılan hızlı bir şekilde kendi yuvasına gitti.  Ne yazık ki anne ve yavrularını yiyememişti. Bunun için çok öfkelenmişti. Anne ve yavru kuşları ise kurtuldukları için mutlu oldular. . Anne kuş kendilerine daha güvenli bir yer buldular ve orada mutlu bir aile olarak yaşamaya devam ettiler.  Bu kötü anıdan sonra anne kuş bir daha tehlikeli yerlere yakın yere yuva yapmadı.

0 Comments:

Yorum Gönder

Deneme